עצומה:

6,500 ₪ תוספת שכר בשיא המשבר הכלכלי? בושה!

לא להעלאת שכר הח״כים!

מספר חתימות:

3,237 / 5,000

מה הבעיה?

בזמן שמשבר הקורונה מרסק את הביטחון הכלכלי והתעסוקתי של מאות אלפי ישראלים, נבחרי הציבור שלנו ממשיכים לקבוע לעצמם את השכר ולקבל העלאה כמעט אוטומטית בכל שנה מחדש. בינואר 2021, הם מתכוונים להעלות לעצמם את השכר ביותר מ-6,500 ש״ח!

איפה הבושה?!

תבינו איך השיטה הזו עובדת: שכר הח״כים צמוד לשכר הממוצע במשק, שמתעדכן מדי שנה. השנה, נוצר מצב ייחודי לאור משבר הקורונה: מאחר שחלק גדול ממובטלי הקורונה החדשים הם במדרגות שכר נמוכות, יוצא שהשכר הממוצע זינק ביותר מ-14 אחוזים – ובעקבותיו יזנק שכר הח״כים ביותר מ-6,500 ש״ח בינואר הקרוב.

מה הפתרון?

ראשית, על כלל חברי הכנסת להודיע כי הם מוותרים על תוספת השכר בינואר 2021.

שנית, יש לפעול לשינוי המנגנון שמאפשר לח״כים לקבוע את השכר של עצמם, ולהעביר את הסמכות מהח״כים עצמם לוועדה חיצונית ואובייקטיבית, שלה תהיה המילה האחרונה בקביעת השכר.

הגיע הזמן להפסיק את חגיגת ההעלאה בשכר.

הגיע הזמן שחברי הכנסת יהוו דוגמה אישית, יקחו אחריות.

בלעדיכם – לא נוכל להמשיך במאבק 

הדרך היחידה שלנו לממן את המאבק נגד השחיתות היא הציבור. אתם הספונסורים שלנו – אין לנו שום טייקון. העלויות של המאבק הן גבוהות, מהאגרות של הגשת עתירות דחופות ועד אינספור שעות של עבודה מקצועית אל תוך הלילה לקראת הדיונים בבית המשפט והקמת אירועי מחאה ברחוב במאבק שיכול להתמשך ולהיגרר – אנחנו חייבים להיות מוכנים ללכת עד הסוף. רק אתם יכולים לתת לנו את החמצן הכלכלי שיאפשר לנו לעשות את זה.

שתפו בפייסבוק
שתפו בוואטסאפ

 חתמו על העצומה >>

עצומות אחרונות של התנועה לאיכות השלטון:

לא לפגיעה בחופש המחאה!

כשהם מדכאים את ההפגנות – הם מדכאים לנו את חופש הביטוי. וכשהם מדכאים את חופש הביטוי – הם מחבלים ביסודות המשטר הדמוקרטי. אסור לנו לאפשר את הגבלת ההפגנות בחוק! אסור לנו לתת יד לחיסול חופש המחאה! אסור לנו לעמוד מנגד כאשר זכויות היסוד שלנו נרמסות! אסור לנו לשתוק מול ריסוק הדמוקרטיה הישראלית! חתמו עכשיו נגד החקיקה שמגבילה את הזכות להפגין.

רוצים שלטון איכותי!

מאז העתירה הראשונה של התנועה בשנת 1990, ועד היום, אנחנו פועלים למען נקיון כפיים של נבחרי הציבור, ונגד השחיתות. במחלקה המשפטית ובמחלקה האזרחית, כאחד. בזכות התמיכה שלכם ושלכן בעשייתנו, אנחנו יכולים ויכולות להמשיך ולהלחם למען ניקיון הכפיים ונגד שחיתות בממשלה.

דורשים חקירה בפרשת הצוללות!

איך יכול להיות שאותו אדם שאמון על המדינה, לא דואג לביטחון של המדינה? על העצומה הזאת כל מי שמגדיר את עצמו פטריוט חייב לחתום! כל מי שהמולדת חשובה לו, חייב לחתום! הגיע הזמן לחשוף את הקשר של רה״מ נתניהו לפרשה, שבאופן תמוה ביותר הוכרז כבר בשלב מוקדם מאוד של החקירה שהוא “לא חשוד” – למרות שאחר כך נחשפנו לפרטים רבים שמשנים את התמונה. אנחנו דורשים משופטי בג”ץ: אל תתנו לפרשת שחיתות חמורה כזו להיעלם בלי חקירה מקיפה וכוללת. לציבור הישראלי מגיעות תשובות!

התנועה היא עצמאית, א-מפלגתית וקיימת שלא למטרות רווח.
מקורות המימון של התנועה הם דמי החבר של אלפי חבריה ותרומות פרטיות, וזאת על מנת לשמור על אי-תלות.

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

גלילה לראש העמוד