עצומה:

דורשים הקמת ועדת

חקירה חיצונית

בפרשת אפי נוה!

מספר חתימות:

4,449 / 6,000

מספר חתימות:

4,449 / 6,000

חתמו על העצומה – דורשים מראש הממשלה והיועמ”ש להקים ועדת חקירה חיצונית בפרשת אפי נוה והמינויים! 

כשכבר חשבנו ששמענו הכל , מתגלה פרשה חדשה – מין בתמורה למינוי (לכאורה). כוכב הפרשה – יושב ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, עו”ד אפי נוה. אחרי שעלה לכותרות בפרשת מעברי הגבול שלו, נוה מעלה חשדות חדשים שמזעזעים את מערכת המשפט והציבור כולו. 

אחרי ימים רבים של צו איסור פרסום ושמועות שלא פוסקות, התפוצצה הפרשה לפיה קיים חשד למינויי שופטים בתמורה ליחסי מין. על פי פרסומים, מתקיימת חקירה משטרתית בעניין תפקודה של הוועדה למינוי שופטים בכלל ותפקודו של יו”ר לשכת עורכי הדין עו”ד אפי נוה בפרט. לפי מה שהותר לפרסום עד עכשיו – מדובר בחשד לעבירות חמורות של פגיעה בטוהר המידות, קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים שיש בהן להטיל צל כבד על התנהלות הועדה בכללותה.

הפרשה הזאת פוגעת לא רק באנשים המעורבים בה, אלא באמון הציבור במערכת המשפט כולה. הוועדה למינוי שופטים היא קודש הקודשים של מערכת המשפט ופרסומים כמו פרשה שכזאת פוגעים בתדמית האתית שלה, שאמורה להיות ממעלה ראשונה. ככל שעולים ספקות לגבי תקינות ההחלטות של הוועדה, כך הולך ומתערער אמון הציבור במערכת המשפט ובשלטון בכלל, והמחיר הציבורי לכך עלול להיות קשה. המחירים החברתיים שנשלם על הפרשה הזאת הם גדולים, גדולים מאוד. זאת עשויה להיות האבן הראשונה שמתערערת ביסודות הדמוקרטיים עליהם המדינה נשענת.

מדובר בפגיעה כה חמורה, המחייבת בחינה מעמיקה ורוחבית של כל הליך מינוי השופטים בתקופת כהונתו של אפי נוה כיו”ר לשכת עורכי הדין, ובשל כך מחייבת הקמתה של ועדת חקירה ממלכתית ובלתי תלויה. בדיוק בגלל זה פנינו אל ראש הממשלה, בנימין נתניהו, והיועמ”ש, אביחי מנדלבליט, ודרשנו לפתוח בוועדת חקירה ממלכתית ובלתי תלויה שתבדוק את כל מה שקורה באמת בפרשת מינויי השופטים. נעשה הכל כדי להחזיר את אמון הציבור במערכת המשפט ובשלטון כולו – הצטרפו אלינו!

חתמו עכשיו!

שתפו בפייסבוק
שתפו בוואטסאפ

בלעדיכם – לא נוכל להמשיך במאבק 

הדרך היחידה שלנו לממן את המאבק נגד השחיתות היא הציבור. אתם הספונסורים שלנו – אין לנו שום טייקון. העלויות של המאבק הן גבוהות, מהאגרות של הגשת עתירות דחופות ועד אינספור שעות של עבודה מקצועית אל תוך הלילה לקראת הדיונים בבית המשפט והקמת אירועי מחאה ברחוב במאבק שיכול להתמשך ולהיגרר – אנחנו חייבים להיות מוכנים ללכת עד הסוף. רק אתם יכולים לתת לנו את החמצן הכלכלי שיאפשר לנו לעשות את זה.

 חתמו על העצומה >>

עצומות אחרונות של התנועה לאיכות השלטון:

דורשים מנתניהו למסור את תיקי הממשלה שבידיו!

ראש הממשלה שלנו לא מסתפק בתפקיד הכי חשוב במדינה ומספח לעצמו עוד 4 (!) תפקידים נוספים; שר החוץ, שר הבריאות, שר הביטחון ומ”מ שר העלייה והקליטה. דורשים מנתניהו למסור את ארבעת תיקי הממשלה שבידיו!

מנותקים נמאסתם! לא להעלאת השכר של הח״כים!

כבר 10 שנים ברצף מתקיים מנגנון שמעלה את השכר לנבחרי הציבור באופן כמעט אוטומטי בכל תחילת שנה אזרחית, בזמן שאצלנו הדבר היחיד שעולה הוא יוקר המחייה! דורשים מהח”כים לוותר על ההעלאה ולעצור את המנגנון!

קוראים לשרת המשפטים להקים ועדת בדיקה ממשלתית בתיק רות דוד!

עוד תיקים ועוד פרשיות בתוך הפרשה הגדולה והלא נגמרת שנקראת “פרשת רות דוד”. כבר 4 שנים של מריחות - הגיע הזמן לשים סוף לפרשת רות דוד ולהקים ועדת חקירה חיצונית!

התנועה היא עצמאית, א-מפלגתית וקיימת שלא למטרות רווח.
מקורות המימון של התנועה הם דמי החבר של אלפי חבריה ותרומות פרטיות, וזאת על מנת לשמור על אי-תלות.

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

גלילה לראש העמוד