עצומה:

מנותקים נמאסתם!

לא להעלאה אוטומטית בשכר הח”כים!

מספר חתימות:

57,880 / 75,000

מספר חתימות:

57,880 / 75,000

ממש מתחת לאף שלנו מתקיים מנגנון שמעלה את השכר לנבחרי הציבור באופן כמעט אוטומטי בכל תחילת שנה אזרחית! השכר שלהם עולה כבר 10 שנים ברצף בזמן שאצלנו הדבר היחיד שעולה הוא יוקר המחייה! דורשים מהח”כים לוותר על ההעלאה ולעצור את מנגנון ההעלאה הכמעט אוטומטי! 

 

השכר של חברי הכנסת קפץ בכ-30% בעשור האחרון; בינואר האחרון כבר קיבלו חברי הכנסת עדכון למשכורת שהעלה את המשכורת שלהם לכ- 42,556 ש”ח (!!) ועכשיו בינואר 2019 יקבלו עדכון נוסף ששכרם יהיה יותר מ-43,000 ש”ח!!!! כמעט פי 4.5 מהשכר הממוצע במשק! וגבוה פי 5 מהשכר החציוני! הפערים האלו הם מהגדולים בעולם – ככה נראה ניתוק

ומה איתנו? יוקר המחייה משתולל – מחירי החשמל, המים, הארנונה, מוצרי החלב ואפילו הירקות רק ממשיכים לעלות, הצעות חוק שאמורות לעזור לקבוצות מוחלשות בחברה רק נופלות, וכמות המשפחות שמתקשות לסגור את החודש גדלה יותר ויותר. אבל הח”כים? עסקים כרגיל, במקום להיות חלק מהציבור, נבחריו, הם מנותקים מאיתנו לגמרי.

חשוב לנו להבהיר – חברי הכנסת ראויים לשכר גבוה על העבודה הקשה שהם עושים – אבל מנגנון העלאה כמעט אוטומטי בכל שנה? זה כבר סיפור אחר. חברי הכנסת שלנו קובעים לעצמם את השכר! כל זה בזמן שקיימת ועדה חיצונית שאחראית לקבוע את שכר נבחרי הציבור, אבל זו רשאית רק להמליץ (ולא לקבוע). מסתבר שחברי הכנסת שלנו לא אוהבים המלצות, במיוחד לא כאלו שנוגעות לקופה האישית שלהם והם בוחרים להתעלם מכל החלטה של הוועדה החיצונית ולהמשיך להעלות את שכרם! כמה נוח.

מה אנחנו רוצים? מפלגות “יש עתיד” ו”כולנו” והח”כים דוד ביטן ומשה גפני כבר הודיעו שיוותרו על ההעלאה בינואר 2019 – אנחנו רוצים מנבחרי הציבור כולם לוותר על ההעלאה – אתם נבחרי ציבור, והציבור הישראלי מצפה מכם להתנהל בהתאם. אתם דורשים מאיתנו גזירות וקיצוצים – אנו דורשים מכם דוגמא אישית! די למנגנון העלאת השכר הכמעט אוטומטי!!

Share on facebook
שתפו בפייסבוק
Share on whatsapp
שתפו בוואטסאפ

הצטרפו עכשיו למאבק – חתמו על העצומה >>

בלעדיכם – לא נוכל להמשיך במאבק 

הדרך היחידה שלנו לממן את המאבק נגד השחיתות היא הציבור. אתם הספונסורים שלנו – אין לנו שום טייקון. העלויות של המאבק הן גבוהות, מהאגרות של הגשת עתירות דחופות ועד אינספור שעות של עבודה מקצועית אל תוך הלילה לקראת הדיונים בבית המשפט והקמת אירועי מחאה ברחוב במאבק שיכול להתמשך ולהיגרר – אנחנו חייבים להיות מוכנים ללכת עד הסוף. רק אתם יכולים לתת לנו את החמצן הכלכלי שיאפשר לנו לעשות את זה.

עצומות אחרונות של התנועה לאיכות השלטון:

מנותקים נמאסתם! לא להעלאת השכר של הח״כים!

חברי הכנסת שלנו קובעים לעצמם את השכר וממשיכים לקבל העלאה באופן אוטומטי בכל שנה מחדש! בזמן שאצלנו עולה רק יוקר המחיה! די לניתוק בין הציבור לנבחריו!

ביבי תשחרר! דורשים מנתניהו למסור את תיקי הממשלה שבידיו!

נתניהו לא מסתפק בתפקיד הכי חשוב במדינה ומספח לעצמו עוד 4 תפקידים; שר החוץ, שר הבריאות, שר הביטחון ומ"מ שר העלייה והקליטה. הגיע הזמן שימסור את תיקי הממשלה שבידיו!

האינטרס של כחלון – לא על חשבוננו!

קוראים לכחלון להפסיק לחלק מתנות לקבוצות לחץ! הגיע הזמן שהכסף הציבורי יופנה לטובת הציבור ולא לטובת כחלון וחבריו. על הממשלה להפסיק לחלק מיליארדי שקלים מכספי הציבור!

התנועה היא עצמאית, א-מפלגתית וקיימת שלא למטרות רווח.
מקורות המימון של התנועה הם דמי החבר של אלפי חבריה ותרומות פרטיות, וזאת על מנת לשמור על אי-תלות.

התנועה לאיכות השלטון

גלילה לראש העמוד