עצומה:

קוראים לשר המשפטים להקים ועדת בדיקה בתיק רות דוד!

מספר חתימות:

17,796 / 20,000

מספר חתימות:

17,796 / 20,000

הגיע הזמן לשים סוף לפרשת רות דוד! 

שמעתם פעם על המקרה של רפי רותם ופרשת רשות המיסים? פרשת שוקי משעול? על החשדות נגד בכירי קופת חולים מאוחדת? תיק רוכברגר? ומה עם תיק וסרמן? כל אלו הם תיקים, פרשיות, בתוך הפרשה הגדולה והלא נגמרת שנקראת “פרשת רות דוד”. כבר 4 שנים של מריחות, אנחנו דורשים לשים לזה קאט.

למי שלא מכיר, נחזור קצת אחורה: בשנת 2014 התפוצצה הפרשה – מי שהייתה פרקליטת מחוז תל אביב הואשמה בפרשות שחיתות חמורות ובמעורבות בפרשיות מהעולם התחתון, לאחר שסיימה תפקידה כפרקליטת המחוז. אבל סימני שאלה כבדים ביותר עדיין מרחפים מעל פרשות רבות שהתרחשו עוד בעת כהונתה. נדמה שמערכת הקשרים של דוד עם הגורמים שיחד איתם הועמדה לדין, השפיעה עוד בעת כהונתה על החלטותיה, ויש סיכוי שהובילה להטיות תיקים, להחלטות מוטות ולסגירת תיקים שלא כדין.

במקום שמערכת המשפט תטפל בנגעי השחיתות שדבקו בה ותמצה את החקירות עם רות דוד, נראה שהיא עסוקה בעיקר בטיהור שמה. בשנת 2016 החליט היועמ”ש לגנוז את תיק החקירה של פרקליטת המחוז בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים בזמן כהונתה. כתב האישום הוגש רק בגין החשדות לעבירות שבוצעו לאחר פרישתה.

בעקבות ההחלטה הזאת של היועמ”ש דרשנו משרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, להקים ועדת בדיקה בלתי תלויה, בראשות שופט בדימוס, שתבדוק את הסיפור, ובעיקר תשים לו סוף. אחרי חודשים ארוכים, שלל פניות, 6 בקשת אורכה (!!) ורק תחת לחץ של עתירה לבג”ץ, החליטה שקד לתת לנו תשובה – שקד החליטה לסרב לבקשתנו ולא להקים ועדת בדיקה, כנראה שלא ראתה שום צורך בהליך מעמיק בפרשה שהרעידה את מערכת המשפט כולה.

אבל אנחנו לא ניתן לפרשה הזאת לדעוך – רגע אחרי כניסתו של אמיר אוחנה לתפקיד כשר המשפטים בממשלת המעבר הנוכחית, פנינו גם אליו ודרשנו את אותה הדרישה – להקים ועדת בדיקה בפרשת רות דוד! רק בדיקה עמוקה ויסודית תוכל להאיר מה בדיוק קרה בפרקליטות מחוז תל אביב ואיך דוד הצליחה להעביר את כל זה מתחת לרדאר של מערכת האכיפה. פרשה בסדר גודל כזה, התנהלות כל כך לא תקינה של גוף כה חיוני, ופגיעה כל כך חמורה באמון הציבור לא יכולים לעבור לסדר היום.

חתמו עכשיו והבהירו גם לשר המשפטים החדש – אנחנו לא ניתן למחדל הזה לחלוף בשקט!

 

שתפו בפייסבוק
שתפו בוואטסאפ

התנועה למען איכות השלטון בישראל שמה לה למטרה קידום ממשל איכותי יותר עבור אזרחי ישראל. התנועה רואה בדמוקרטיה אפקטיבית ומוגנת צורך חיוני, על אחת כמה וכמה במדינה צעירה כמדינת ישראל. במשך השנים התנועה הציבה עצמה כ”כלב השמירה” על שלטון החוק, על טוהר המידות ועל טובת הציבור.

הצטרפו עכשיו למאבק – חתמו על העצומה >>

עצומות אחרונות של התנועה לאיכות השלטון:

מנותקים נמאסתם! לא להעלאת השכר של הח״כים!

חברי הכנסת שלנו קובעים לעצמם את השכר וממשיכים לקבל העלאה באופן אוטומטי בכל שנה מחדש! בזמן שאצלנו עולה רק יוקר המחיה! די לניתוק בין הציבור לנבחריו!

לא לחקיקה אנטי דמוקרטית!

הממשלה שעתידה לקום עוד לא התחילה את דרכה, אבל לנו כבר ברור שהדאגה לרווחתם האישית גוברת על זו של הציבור. אז הציבור אומר לא לפסקת ההתגברות! לא למשרות אמון לשומרי הסף! לא לחוק הצרפתי! לא לחוק החסינות! אנחנו על ערכי הדמוקרטיה לא מתפשרים!

ביבי תשחרר! דורשים מנתניהו למסור את תיקי הממשלה שבידיו!

נתניהו לא מסתפק בתפקיד הכי חשוב במדינה ומספח לעצמו עוד 4 תפקידים; שר החוץ, שר הבריאות, שר הביטחון ומ"מ שר העלייה והקליטה. הגיע הזמן שימסור את תיקי הממשלה שבידיו!

התנועה היא עצמאית, א-מפלגתית וקיימת שלא למטרות רווח.
מקורות המימון של התנועה הם דמי החבר של אלפי חבריה ותרומות פרטיות, וזאת על מנת לשמור על אי-תלות.

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

גלילה לראש העמוד