האינטרס של כחלון – לא על חשבוננו!

סוגרים את הגירעון – קוראים לכחלון להפסיק לחלק מתנות לקבוצות לחץ!

מספר חתימות:

198 / 1,000

הגירעון ממשיך לגדול, וההשקעות של הממשלה בנו ימשיכו לרדת. אבל לנו נמאס! הגיע הזמן שהכסף הציבורי יופנה לטובת הציבור ולא לטובת כחלון וחבריו. חתמו על העצומה!

החדשות בשבוע האחרון לא מפסיקות להזכיר את הגירעון. ממשלות אחרות בעולם מקפידות לבקר את אותו ״מינוס לאומי״ שבו ההוצאות הלאומיות גדולות מההכנסות, ולא נותנות לו לצאת משליטה ולעבור את הרף. בינתיים אצלנו – הסכר נפרץ. הגירעון יצא מבקרה, ועלה כמו שלא קרה כבר 4 שנים. אף אחד לא ראה את זה מגיע – הרף המקסימלי שהממשלה הציבה לעצמה הוא 2.9% מהתמ״ג, והיום הגירעון עומד על 3.6%. זה נשמע כמו סכום קטן כשמדברים על אחוזים, אבל בשקלים מדובר על 38.5 מיליארד ש”ח.
והשנה אפילו לא נגמרה.

הבעיה החמורה הזו שייכת לא רק להווה שלנו, ועלולה להשפיע על הילדים ואפילו על הנכדים שלנו. הגירעון גדל, ההלוואות שהממשלה לוקחת כדי לכסות אותו גדלות, הריבית רק מתנפחת, ודור ההמשך הוא זה שהולך לשלם ביוקר. למה כל זה קורה? אפשר להאשים את הורדת מס החברות ומס ההכנסה, אבל לא רק. מרבית ההלוואות, אלו שהילדים שלכם ישלמו עליהם, נלקחות כדי לשלם לקבוצות לחץ למיניהם: חברת החשמל, הרפתנים, אגד, השוטרים והסוהרים שהובטח להם עשרות מיליארדי שקלים. עשרות מיליארדים שלא נלקחו בחשבון כשקבעו את רף הגירעון. אופס.

במקום לתקן את המצב, שר האוצר היקר שלנו (תרתי משמע), רק ממשיך להיכנע לקבוצות הללו. הכל קורה בפתחה של שנת בחירות, כשכחלון נלחם על ההון הפוליטי שלו, והציבור מפסיד ובגדול. כדי לצאת מגרעון צריך גם להקטין הוצאות, אבל הממשלה שלנו פועלת הפוך ומוציאה סכומי עתק לא על הציבור, אלא על שימור אינטרסים. בקיצור, עתיד ילדינו נקבע על פי הכספים שכחלון מחליט למי לחלק ולהזרים.

זה הזמן שלכם להצטרף אלינו ולדרוש משר האוצר ומהממשלה כולה – הפסיקו לחלק מיליארדי שקלים מכספי הציבור! הצטרפו אלינו וחתמו על העצומה עכשיו!

שתפו בפייסבוק
שתפו בוואטסאפ

בלעדיכם – לא נוכל להמשיך במאבק 

הדרך היחידה שלנו לממן את המאבק נגד השחיתות היא הציבור. אתם הספונסורים שלנו – אין לנו שום טייקון. העלויות של המאבק הן גבוהות, מהאגרות של הגשת עתירות דחופות ועד אינספור שעות של עבודה מקצועית אל תוך הלילה לקראת הדיונים בבית המשפט והקמת אירועי מחאה ברחוב במאבק שיכול להתמשך ולהיגרר – אנחנו חייבים להיות מוכנים ללכת עד הסוף. רק אתם יכולים לתת לנו את החמצן הכלכלי שיאפשר לנו לעשות את זה.

 חתמו על העצומה >><

08/11/2018

העצומה נפתחה

עצומות אחרונות של התנועה לאיכות השלטון:

קוראים לשרת המשפטים להקים ועדת בדיקה ממשלתית בתיק רות דוד

נראה שאיילת שקד נמנעת בכל מחיר מהקמת וועדת בדיקה, אבל אנחנו לא מתכוונים לוותר. היום הגשנו את העתירה, ואנחנו קוראים לכם להצטרף למאבק. פרשה בסדר גודל כזה, התנהלות כל כך לא תקינה של גוף כה חיוני, ופגיעה כל כך חמורה באמון הציבור לא יכולים לעבור לסדר היום. חתמו עכשיו והבהירו לשרת המשפטים – אנחנו לא ניתן למחדל הזה לחלוף בשקט!

מפרקים את הריכוזיות!

שוב באה השעה להשמיע את קולנו, האזרחים. מול המומחים הגדולים, מול כלכלני משרד האוצר, מול הלוביסטים בכנסת ובעיקר מול הטייקונים, הגיע הזמן לומר בקול ברור – לא עוד.

לא עוד פירמידות, לא עוד תספורות, לא עוד הטבות על חשבוננו, לא עוד התרשלויות של גופי הפיקוח שיובילו לוועדת החקירה הבאה. הגיע הזמן לשנות את השיטה, ולהפוך את כללי המשחק כדי שיגנו עלינו – ולא עליהם.

מנדלבליט הפסק להיפגש ביחידות עם נתניהו!

דווקא בתקופה הזאת שבה אנחנו עדים למתקפות חסרות תקדים על רשויות אכיפת החוק ועל בית המשפט, אין מקום לפגישות האלה שבעתיד יצבעו כל החלטה שיקבל היועמ"ש בעניינו של רה"מ ויעמידו אותו במצב של ניגוד עניינים אפשרי אל מול חובתו הציבורית!
קוראים למנדלבליט להפסיק את הפגישות האישיות!

התנועה היא עצמאית, א-מפלגתית וקיימת שלא למטרות רווח.
מקורות המימון של התנועה הם דמי החבר של אלפי חבריה ותרומות פרטיות, וזאת על מנת לשמור על אי-תלות.

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

גלילה לראש העמוד