רשות המים נגד משק המים בישראל?!

צמצמו את מספר

תאגידי המים עכשיו!

מספר חתימות:

5,671 / 10,000

מספר חתימות:

5,671 / 10,000

מדוע רשות המים מפרה את החוק ומונעת את התייעלות משק המים בישראל?

לפני כשנתיים עבר חוק המים, שקבע שתאגידי המים יצומצמו והכללים הדרקוניים שגרמו לעושק תושבי ישראל ישתנו, זאת בעקבות מאבק ארוך של צוות התכנית ״הכל כלול״ בראשותה של סיון כהן. לצערנו, הרשויות שמות פס על החוק והאזרחים שנאלצים להתמודד עם עוולות המים בישראל.

למעלה מ-2 עשורים חלפו מאז שנחקק חוק תאגידי מים וביוב שבו נקבע כי אספקת שירותי המים והביוב לתושבים, שהיו לפני כן בסמכות ובאחריות הרשויות המקומיות, יועברו לניהול תאגידים. ובינתיים, תעריפי המים עלו וניהול התאגידים הפך לעול וסרבול כלכלי. כמות כזו של תאגידים היא לא נקיית כפיים ומביאה למספר מוגזם של ג’ובים, שכירות, בירוקרטיה, עבודה כפולה, ולפי מחקר של הכנסת, גם להעלאת מחירי המים!

ב-2014 החליטה התכנית “הכל כלול” בראשותה של סיון כהן לשים סוף לעושק המים בישראל. ב-2018, לאחר מאבק ממושך, אישרה הכנסת את תיקון מס’ 12 לחוק, ובו נקבע שמספר התאגידים לא יעלה על 30 תאגידים אזוריים, במקום 56 תאגידי מים מקומיים כיום, במטרה לצמצם את עלויות הפעלתם של תאגידי המים ולהוביל לחיסכון כספי הצרכנים. בנוסף, התיקון הקשה על הליך קבלת הפטור מהתמזגות והעביר את הסמכות לתת פטור ממועצת רשות המים לידי שר האנרגיה.

לצערנו, רשות המים מסרבת עד היום למלא את הוראת החוק ולפרסם את רשימת 30 תאגידי המים האזוריים. כתוצאה מכך, גם הרשויות המקומיות ותאגידי המים אינם יכולים להוציא לפועל את הרפורמה ולהביא לשיפור בחיי אזרחי ישראל ולהוזלת יוקר המחייה.

אסור לאפשר לרשות המים להפר את החוק על חשבון הכיס של כולנו.

הגיע הזמן ליישם את החוק, לצמצם את מספר תאגידי המים, ולהוריד את יוקר המחייה לאזרחי ישראל!

בלעדיכם – לא נוכל להמשיך במאבק 

הדרך היחידה שלנו לממן את המאבק נגד השחיתות היא הציבור. אתם הספונסורים שלנו – אין לנו שום טייקון. העלויות של המאבק הן גבוהות, מהאגרות של הגשת עתירות דחופות ועד אינספור שעות של עבודה מקצועית אל תוך הלילה לקראת הדיונים בבית המשפט והקמת אירועי מחאה ברחוב במאבק שיכול להתמשך ולהיגרר – אנחנו חייבים להיות מוכנים ללכת עד הסוף. רק אתם יכולים לתת לנו את החמצן הכלכלי שיאפשר לנו לעשות את זה.

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ

 חתמו על העצומה >>

עצומות אחרונות של התנועה לאיכות השלטון:

לא להעלאת שכר הח"כים!

בזמן שמשבר הקורונה מרסק את הביטחון הכלכלי והתעסוקתי של מאות אלפי ישראלים, נבחרי הציבור שלנו ממשיכים לקבוע לעצמם את השכר ולקבל העלאה בכל שנה מחדש. בינואר 2021, שכרם צפוי לעלות ביותר מ-6,500 ש״ח! הגיע הזמן להפסיק את חגיגת ההעלאה בשכר. הגיע הזמן שהח״כים יהוו דוגמה אישית!

דורשים ועדת חקירה בפרשת הצוללות!

איך יכול להיות שאותו אדם שאמון על המדינה, לא דואג לביטחון של המדינה? על העצומה הזאת כל מי שמגדיר את עצמו פטריוט חייב לחתום! כל מי שהמולדת חשובה לו, חייב לחתום! אנחנו דורשים משופטי בג”ץ: אל תתנו לפרשת שחיתות חמורה כזו להיעלם בלי חקירה מקיפה וכוללת. לציבור הישראלי מגיעות תשובות!

לא לפגיעה בחופש המחאה!

כשהם מדכאים את ההפגנות – הם מדכאים לנו את חופש הביטוי. וכשהם מדכאים את חופש הביטוי – הם מחבלים ביסודות המשטר הדמוקרטי. אסור לנו לאפשר את הגבלת ההפגנות בחוק! אסור לנו לשתוק מול ריסוק הדמוקרטיה הישראלית! חתמו עכשיו נגד החקיקה שמגבילה את הזכות להפגין.

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

גלילה לראש העמוד