עצומה:

עוצרים את העלאת

מחירי המים

מספר חתימות:

5,375 / 5,000

מספר חתימות:

5,375 / 5,000

כשתאגידי המים – לא נקיי כפיים.

לפני שנה וחצי עבר חוק המים של הכל כלול, שקבע שתאגידי המים יצומצמו והכללים הדרקונים שגרמו לעושק תושבי ישראל ישתנו, זאת בעקבות מאבק ארוך של צוות התכנית בראשותה של סיון כהן. לצערנו, הרשויות שמות פס על החוק והאזרחים שנאלצים להתמודד עם עוולות המים בישראל.

כלומר, כמעט 2 עשורים חלפו מאז שנחקק חוק תאגידי מים וביוב שבו נקבע כי אספקת שירותי המים והביוב לתושבים, שהיו לפני כן בסמכות ובאחריות הרשויות המקומיות, יועברו לניהול תאגידים. ובינתיים, תעריפי המים עלו וניהול התאגידים הפך לעול וסרבול כלכלי. כמות כזו של תאגידים היא לא נקיית כפיים ומביאה למספר מוגזם של ג’ובים, שכירות, בירוקרטיה, עבודה כפולה, ולפי מחקר של הכנסת, גם להעלאת מחירי המים!

ב-2014 החליטה התכנית “הכל כלול” בראשותה של סיון כהן לשים סוף לעושק המים בישראל. אחרי אינספור תלונות וסיפורים כואבים התכנית יזמה יחד עם ח״כ איציק שמולי ושר הכלכלה אלי כהן את חוק צמצום תאגידי המים של הכל כלול.

ב-2018, בעקבות מאבק ארוך של “הכל כלול”, אישרה הכנסת את תיקון מס’ 12 לחוק, ובו נקבע שמספר התאגידים לא יעלה על 30 תאגידים אזוריים, במקום 56 תאגידי מים מקומיים כיום, במטרה לצמצם את עלויות הפעלתם של תאגידי המים ולהוביל לחיסכון כספי הצרכנים. בנוסף, התיקון הקשה על הליך קבלת הפטור מהתמזגות והעביר את הסמכות לתת פטור ממועצת רשות המים לידי שר האנרגיה. עוד קבע התיקון הטבות סוציאליות שמטרתן להקל על תושבים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך בהקשרי אספקת מים.

מאחר שמספר תאגידי המים לא צומצמו עד היום, כל המעורבים – מהתאגידים, רשות המים, והשלטון המקומי, ועד שר האנרגיה, שר הפנים ושר האוצר, שותפים בפועל בהפרת החוק.

אנו קוראים לכל המעורבים, ליישם את החוק, לצמצם את מספר התאגידים, ולהוריד את מחירי המים!

בלעדיכם – לא נוכל להמשיך במאבק 

הדרך היחידה שלנו לממן את המאבק נגד השחיתות היא הציבור. אתם הספונסורים שלנו – אין לנו שום טייקון. העלויות של המאבק הן גבוהות, מהאגרות של הגשת עתירות דחופות ועד אינספור שעות של עבודה מקצועית אל תוך הלילה לקראת הדיונים בבית המשפט והקמת אירועי מחאה ברחוב במאבק שיכול להתמשך ולהיגרר – אנחנו חייבים להיות מוכנים ללכת עד הסוף. רק אתם יכולים לתת לנו את החמצן הכלכלי שיאפשר לנו לעשות את זה.

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ

 חתמו על העצומה >>

עצומות אחרונות של התנועה לאיכות השלטון:

לא להעלאת שכר הח"כים!

במדינה בה יש קושי ומצוקה כלכלית בציבורים נרחבים ובמיוחד בעת הזו, בה הכנסת בפגרה כה ארוכה. ששכרם של חברי הכנסת גבוה פי ארבעה מהשכר הממוצע במשק, ולמרות זאת הם דורשים העלאת שכר. אישור ההעלאה הנוכחי מלמד על ניתוק וחוסר בושה מוחלט!

דורשים ועדת חקירה בפרשת הצוללות!

אלפי סימני שאלה מרחפים באוויר, שינויי גרסאות, טענות מתנגשות, נתונים חדשים ומרעישים – הגיע הזמן לשים סוף לפרשה שמהווה איום אמתי על ביטחון מדינת ישראל ותושביה. לא נותרה אף ברירה מלבד הקמת ועדת חקירה ממלכתית בפרשת הצוללות!

עבריינים מורשעים - לא בכנסת ובממשלה!

שוב ושוב אנחנו רואים שמושחתים, עבריינים מורשעים, אנשים שללא בושה גנבו מהכיס של הציבור, מתכננים את שובם לחיים הציבוריים, לשלטון – חייבים לשים לזה סוף! הגיחע הזמן להעביר בכנסת את "חוק הקלון".

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

גלילה לראש העמוד