עצומה:

אומרים לא לחקיקה

אנטי דמוקרטית!

מספר חתימות:

28,914 / 35,000

מספר חתימות:

28,914 / 35,000

לא לחקיקה אנטי דמוקרטית!

מיד עם סיום הבחירות, החלו השותפים האופציונליים לקואליציה לקדם שלל חוקים המהווים איום חריף על הדמוקרטיה הישראלית: חוק החסינות, החוק הצרפתי, פסקת ההתגברות, ועוד. אבל אנחנו לא ניתן לחקיקה אנטי-דמוקרטית לעבור! אנחנו לא ניתן לנבחרי הציבור שלנו להתפשר על ערכי הדמוקרטיה. הכנסת היא לא עיר מקלט לעבריינים!

 

כבר בקדנציה האחרונה, החלה מגמה של חקיקה אנטי-דמוקרטית, כזאת שפוגעת בערכי הדמוקרטיה. חקיקה שמסכנת את שומרי הסף ואת עצמאותם. חקיקה שפוגעת במערכת המשפט, בעצמאותה, ובאיזון שבין רשויות השלטון. חקיקה פרסונאלית ששמה את טובתם האישית של נבחרי הציבור מעל טובת הציבור הרחב.  אבל אף אדם אינו מעל החוק – גם לא הפוליטיקאים!

 

ונראה שהחקיקה האנטי-דמוקרטית לא מתכוונת להיעלם. הממשלה שעתידה לקום עוד לא התחילה את דרכה, אבל לנו כבר ברור שהדאגה לרווחתם האישית גוברת על זו של הציבור. אז הציבור אומר לא לפסקת ההתגברות! לא למשרות אמון לשומרי הסף! לא לחוק הצרפתי! לא לחוק החסינות! אנחנו לא מתכוונים לשתוק. לא משנה איזו ממשלה תקום – אנחנו על ערכי הדמוקרטיה לא מתפשרים! נילחם כנגד כל חקיקה פרסונאלית או אנטי-דמוקרטית.

 

בכל הליך משפטי שנוביל בהמשך בעניין זה, תצורף העצומה – כל חתימה חשובה. 

הצטרפו אלינו למאבק וחתמו על העצומה – הציבור אומר לא לחקיקה אנטי דמוקרטית!

שתפו בפייסבוק
שתפו בוואטסאפ

בלעדיכם – לא נוכל להמשיך במאבק 

הדרך היחידה שלנו לממן את המאבק נגד השחיתות היא הציבור. אתם הספונסורים שלנו – אין לנו שום טייקון. העלויות של המאבק הן גבוהות, מהאגרות של הגשת עתירות דחופות ועד אינספור שעות של עבודה מקצועית אל תוך הלילה לקראת הדיונים בבית המשפט והקמת אירועי מחאה ברחוב במאבק שיכול להתמשך ולהיגרר – אנחנו חייבים להיות מוכנים ללכת עד הסוף. רק אתם יכולים לתת לנו את החמצן הכלכלי שיאפשר לנו לעשות את זה.

 חתמו על העצומה >>

עצומות אחרונות של התנועה לאיכות השלטון:

די להסתה נגד בית המשפט!

דווקא באמצע מערכת בחירות *דמוקרטית*, הפרדת הרשויות ומערכת האיזונים והבלמים שנועדו לשמור הדמוקרטיה הזו, נשכחים ונעלמים כהרף עין. אנחנו לא ניתן לאף נבחר ציבור, או אלה שעתידים להיות, להסית כנגד הרשות השופטת או כל אבן יסוד אחרת בדמוקרטיה הישראלית.

דורשים ועדת חקירה בפרשת הצוללות!

אלפי סימני שאלה מרחפים באוויר, שינויי גרסאות, טענות מתנגשות, נתונים חדשים ומרעישים – הגיע הזמן לשים סוף לפרשה שמהווה איום אמתי על ביטחון מדינת ישראל ותושביה. לא נותרה אף ברירה מלבד הקמת ועדת חקירה ממלכתית בפרשת הצוללות!

עבריינים מורשעים - לא בכנסת ובממשלה!

שוב ושוב אנחנו רואים שמושחתים, עבריינים מורשעים, אנשים שללא בושה גנבו מהכיס של הציבור, מתכננים את שובם לחיים הציבוריים, לשלטון – חייבים לשים לזה סוף! הגיחע הזמן להעביר בכנסת את "חוק הקלון".

התנועה היא עצמאית, א-מפלגתית וקיימת שלא למטרות רווח.
מקורות המימון של התנועה הם דמי החבר של אלפי חבריה ותרומות פרטיות, וזאת על מנת לשמור על אי-תלות.

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

גלילה לראש העמוד