עצומה:

לא סוגרים את השמיים בבחירות!

אסור למנוע מישראלים בחו״ל לשוב לארץ ולהצביע!

מספר חתימות:

5,943 / 7,500

⛔ לא יעלה על הדעת שהמדינה תפלה בין ישראלים בשערי הכניסה למדינה.
⛔ לא יעלה על הדעת שהמדינה תחליט למי יש זכות להצביע בבחירות ולמי אין.

המשק נפתח, העסקים נפתחים מחדש, הילדים חוזרים לבית ספר – אבל הממשלה עדיין מונעת מעשרות אלפי ישראלים בחו״ל לשוב לארץ ולממש את הזכות הדמוקרטית הבסיסית להצביע בבחירות.

על פי נתוני המכון הישראלי לדמוקרטיה, מדינת ישראל היא הדמוקרטיה היחידה בעולם שמגבילה את הזכות של אזרחיה להיכנס למדינה באופן כה גורף – ובאותה קלות גם מונעת מהם את הזכות הדמוקרטית להצביע!

ממשלת ישראל קיבלה החלטה אומללה תחת לחצים פוליטיים ובלי לחשוב על ההשלכות הכבדות שלה. ממשלת ישראל פשוט מצפצפת על זכויות האזרח הבסיסיות ביותר – אפילו בשעת חירום אסור בשום פנים ואופן למנוע מעשרות אלפי ישראלים את הזכות לבחור ולהיבחר לכנסת!

ממשלת ישראל אמנם ביטלה את ועדת החריגים, אבל עדיין מטילה הגבלות דרקוניות על כניסה לארץ של ישראלים: התקנות החדשות מאפשרות כניסה לארץ של עד 3,000 ישראלים ביום, ורק מ-7 יעדים בכל העולם – ניו יורק, פרנקפורט, לונדון, פריז, קייב, הונג קונג וטורונטו.

אבל מה יעשו הישראלים שלא התמזל מזלם להיות בקרבת אחד היעדים האלה? ומה עם מי שלא יכנסו למכסת ה-3,000? ומי ישלם להם על עלות השהות היקרה שנגזרה עליהם במלונות בחו״לֹ? ועל אובדן ימי העבודה? ועל המחירים המופקעים שגובות מהן חברות הטיסה?! בושה.

אנחנו בתנועה לאיכות השלטון עתרנו לבג״ץ בדרישה לבטל את התקנות הדרקוניות שמונעות מישראלים לשוב ארצה, ולפתוח את השמיים לכל ישראל שירצה לחזור לישראל על מנת להצביע. אבל כדי לנצח במאבק ולשמור על הדמוקרטיה, אנחנו צריכים את התמיכה הציבורית שלכם ושלכן. הצטרפו אלינו וחתמו על העצומה: לא סוגרים את השמיים בבחירות! לא מונעים מישראלים את זכות ההצבעה!

📝 הצטרפו אלינו לדרישה לפתוח את השמיים – לפני שזה יהיה מאוחר מדי!

חתמו עכשיו >>

בלעדיכם – לא נוכל להמשיך במאבק 

הדרך היחידה שלנו לממן את המאבק נגד השחיתות היא הציבור. אתם הספונסורים שלנו – אין לנו שום טייקון. העלויות של המאבק הן גבוהות, מהאגרות של הגשת עתירות דחופות ועד אינספור שעות של עבודה מקצועית אל תוך הלילה לקראת הדיונים בבית המשפט והקמת אירועי מחאה ברחוב במאבק שיכול להתמשך ולהיגרר – אנחנו חייבים להיות מוכנים ללכת עד הסוף. רק אתם יכולים לתת לנו את החמצן הכלכלי שיאפשר לנו לעשות את זה.

שתפו בפייסבוק
שתפו בוואטסאפ

עצומות אחרונות של התנועה לאיכות השלטון:

לא לפגיעה בחופש המחאה!

כשהם מדכאים את ההפגנות – הם מדכאים לנו את חופש הביטוי. וכשהם מדכאים את חופש הביטוי – הם מחבלים ביסודות המשטר הדמוקרטי. אסור לנו לאפשר את הגבלת ההפגנות בחוק! אסור לנו לתת יד לחיסול חופש המחאה! אסור לנו לעמוד מנגד כאשר זכויות היסוד שלנו נרמסות! אסור לנו לשתוק מול ריסוק הדמוקרטיה הישראלית! חתמו עכשיו נגד החקיקה שמגבילה את הזכות להפגין.

דורשים לחקור את השחיתות בצוללות!

הגיע הזמן לחשוף את הקשר של רה״מ נתניהו לפרשה, שבאופן תמוה ביותר הוכרז כבר בשלב מוקדם מאוד של החקירה שהוא “לא חשוד” – למרות שאחר כך נחשפנו לפרטים רבים שמשנים את התמונה. אנחנו דורשים משופטי בג”ץ: אל תתנו לפרשת שחיתות חמורה כזו להיעלם בלי חקירה מקיפה וכוללת. לציבור הישראלי מגיעות תשובות!

לא להעלאת שכר הח״כים!

בזמן שמשבר הקורונה מרסק את הביטחון הכלכלי והתעסוקתי של מאות אלפי ישראלים, נבחרי הציבור שלנו ממשיכים לקבוע לעצמם את השכר ולקבל העלאה כמעט אוטומטית בכל שנה מחדש. הגיע הזמן להפסיק את חגיגת ההעלאה בשכר. הגיע הזמן שחברי הכנסת יהוו דוגמה אישית.

התנועה היא עצמאית, א-מפלגתית וקיימת שלא למטרות רווח.
מקורות המימון של התנועה הם דמי החבר של אלפי חבריה ותרומות פרטיות, וזאת על מנת לשמור על אי-תלות.

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

גלילה לראש העמוד