עצומה:

אומרים לא לחקיקה

אנטי דמוקרטית!

מספר חתימות:

15,511 / 17,000

מספר חתימות:

15,511 / 17,000

לא לחקיקה אנטי דמוקרטית!

עם סיום הבחירות, עוד לפני המלצות ראשי המפלגות על מי לדעתם צריך להיות ראש הממשלה הבא, החלו שותפים אופציונליים לקואליציה הבאה לצאת בשלל קריאות להעביר חוקים שמהווים איום חריף על העקרונות הדמוקרטיים בחברה שלנו; תיקון חוק החסינות, העברת החוק הצרפתי, פסקת ההתגברות, וזה רק קצה הקרחון….

 

אנחנו לא נתנו לאמירות כאלה לעבור לסדר היום. כשהגיעו ראשי המפלגות לבית הנשיא להמליץ על ראש הממשלה הבא, אנחנו היינו שם עם המשאית, השלטים, המיקרופונים, המגפונים, החולצות, הפעילים והמתנדבים. במשך יומיים, עמדנו מחוץ לבית הנשיא, מחאנו, צעקנו, אפילו שרנו והזכרנו לנבחרי הציבור מכל קצוות הקשת הפוליטית שאנחנו לא ניתן לחקיקה אנטי דמוקרטית לעבור! אנחנו לא ניתן לנבחרי הציבור שלנו להתפשר על ערכי הדמוקרטיה, בשום קדנציה, באף מו”מ להסכם קואליציוני.

 

כבר בקדנציה האחרונה, במהלך הכנסת ה-20, החלה מגמה של חקיקה אנטי דמוקרטית, כזאת שפוגעת בשומרי הסף, בערכי הדמוקרטיה ובשירות הציבור. חקיקה שמסכנת את שומרי הסף שלנו ועצמאותם – אלו ששומרים על המנהל התקין, טוהר המידות וממגרים את השחיתות בשירות הציבורי, לטובת הציבור. חקיקה שפוגעת במערכת המשפט שלנו, עצמאותה, כבודה והאיזון שבין כלל רשויות השלטון. חקיקה פרסונאלית ששמה את טובתם האישית של נבחרי הציבור מעל טובת הציבור הרחב – הכנסת היא לא עיר מקלט לעבריינים!

 

אבל גם שנייה אחרי שהושבעה הכנסת ה-21, כשהמו”מ הקואליציוני בשיאו, נראה שהחקיקה האנטי דמוקרטית לא מתכוונת להיעלם, אלא רק להחמיר ולהחריף. בימים אלו ממש מתגבש מסמך עליו עובדות מפלגות “הליכוד ו”איחוד מפלגות הימין” כחלק מהמו”מ הקואליציוני לממשלה הבאה. מסמך “משילות ומשפט” שכל מטרתו היא ריסון ודיכוי בג”ץ, וחקיקה אנטי דמוקרטית בשפע. הממשלה שעתידה לקום עוד לא התחילה את דרכה, אבל לנו כבר ברור שהדאגה לרווחתם האישית גוברת על זו של הציבור, ובטח גוברת על שימור הדמוקרטיה בארצנו.

 

לא לפסקת ההתגברות! לא למשרות אמון לשומרי הסף! לא לחוק הצרפתי! לא לחוק החסינות! 
אנחנו חוששים שכל אלו הם רק טעימה ראשונית מחקיקה אפשרית בקדנציה הבאה של כנסת ישראל. אנחנו לא שתקנו לרגע אחרי סיום מערכת הבחירות, ואנחנו לא מתכוונים לשתוק לאורך כל הקדנציה הקרובה, לא משנה באיזה הרכב תקום הממשלה – אנחנו על ערכי הדמוקרטיה לא מתפשרים! נילחם כנגד כל חקיקה פרסונאלית או אנטי דמוקרטית. נבחרי ציבור יקרים, נבחרתם על פי ערכי הדמוקרטיה, מן הראוי שתכבדו את אותם הערכים בזמן כהונתכם, ובמיוחד בעת החקיקה!

 

בכל הליך משפטי שנוביל בהמשך בעניין זה, תצורף העצומה – כל חתימה חשובה. 

הצטרפו אלינו למאבק וחתמו על העצומה – הציבור אומר לא לחקיקה אנטי דמוקרטית!

Share on facebook
שתפו בפייסבוק
Share on whatsapp
שתפו בוואטסאפ

בלעדיכם – לא נוכל להמשיך במאבק 

הדרך היחידה שלנו לממן את המאבק נגד השחיתות היא הציבור. אתם הספונסורים שלנו – אין לנו שום טייקון. העלויות של המאבק הן גבוהות, מהאגרות של הגשת עתירות דחופות ועד אינספור שעות של עבודה מקצועית אל תוך הלילה לקראת הדיונים בבית המשפט והקמת אירועי מחאה ברחוב במאבק שיכול להתמשך ולהיגרר – אנחנו חייבים להיות מוכנים ללכת עד הסוף. רק אתם יכולים לתת לנו את החמצן הכלכלי שיאפשר לנו לעשות את זה.

 חתמו על העצומה >>

עצומות אחרונות של התנועה לאיכות השלטון:

די להסתה נגד בית המשפט!

דווקא באמצע מערכת בחירות *דמוקרטית*, הפרדת הרשויות ומערכת האיזונים והבלמים שנועדו לשמור הדמוקרטיה הזו, נשכחים ונעלמים כהרף עין. אנחנו לא ניתן לאף נבחר ציבור, או אלה שעתידים להיות, להסית כנגד הרשות השופטת או כל אבן יסוד אחרת בדמוקרטיה הישראלית.

דורשים ועדת חקירה בפרשת אפי נוה!

אלפי סימני שאלה מרחפים באוויר, שינויי גרסאות, טענות מתנגשות, נתונים חדשים ומרעישים – הגיע הזמן לשים סוף לפרשה שמהווה איום אמתי על ביטחון מדינת ישראל ותושביה. לא נותרה אף ברירה מלבד הקמת ועדת חקירה ממלכתית בפרשת הצוללות!

עבריינים מורשעים - לא בכנסת ובממשלה!

שוב ושוב אנחנו רואים שמושחתים, עבריינים מורשעים, אנשים שללא בושה גנבו מהכיס של הציבור, מתכננים את שובם לחיים הציבוריים, לשלטון – חייבים לשים לזה סוף! הגיחע הזמן להעביר בכנסת את "חוק הקלון".

התנועה היא עצמאית, א-מפלגתית וקיימת שלא למטרות רווח.
מקורות המימון של התנועה הם דמי החבר של אלפי חבריה ותרומות פרטיות, וזאת על מנת לשמור על אי-תלות.

גלילה לראש העמוד