עצומה:

נתניהו – הכרז על נבצרות עד להחלטה
בנוגע לכתב אישום בעניינך!

מספר חתימות:

7,460 / 10,000

מספר חתימות:

7,460 / 10,000

אנחנו קוראים לראשי מפלגות הקואליציה לגלות אחריות לציבור הרחב ולדרוש מנתניהו להכריז על נבצרות זמנית מתפקידו כראש ממשלת ישראל כל עוד אין החלטה האם להגיש כתב אישום נגדו או לא!

בפעם הקודמת שהיו המלצות להעמיד לדין ראש ממשלה – זה נגמר בכלא.

באותה פעם, ראש הממשלה נתניהו התבטא כנגד ראש הממשלה שכנגדו היו המלצות, אולמרט, וקרא לו להתפטר (סרטון בתחתית העמוד).

היום הגיע תורו של נתניהו. לא ניתן להתעלם מהמשמעות הכבדה של סיכום תיק החקירה על ידי המשטרה ולא ניתן להקל בו ראש. המסקנות של המשטרה, כי קיים בסיס להעמדת נתניהו לדין על עבירות חמורות בשירות הציבור, צריכות לגרום לכולנו להתעשת ולהיאבק במחלת השחיתות שבתקופה חשוכה זו הגיעה לשיא!

סיכום המשטרה נוגע לפרשת “המתנות” – תיק 1000 (לפיה נתניהו קיבל לכאורה טובות הנאה ומתנות מאנשי עסקים כמו ארנון מילצ’ן בניגוד לחוק) ולפרשת “ידיעות אחרונות” – תיק 2000 (לפיה נתניהו יגביל את ישראל היום בתמורה לסיקור אוהד יותר בידיעות), אך חקירות נתניהו מגיעות לפרשות נוספות מעבר לסיכום המשטרה. תיק 3000 – פרשת הצוללות, וכן תיק 4000 – פרשת בזק שבהן מעורבים בכירים כמו שאול אלוביץ’ ושלמה פילבר בחשד לפלילים. אנו עדים לפרסומים השונים בתקשורת על המשך הסתעפויות והתפתחויות בתיק 4000 שרק מחזקים את גדול הזוועה שפקדה את המערכת הציבורית בישראל; את יחסי הון-שלטון בה ואת החשש הקשה בדבר שחיתות עמוקה במערכת.

התנועה לאיכות השלטון עומדת על כך שאביחי מנדלבליט היועץ המשפטי לממשלה יעשה כל מאמץ לגבש החלטה ביסודיות אבל בטווחי זמן קצרים ככל שניתן – בלי מריחות!

ועד שתתקבל החלטה סופית להגשת כתב אישום או לסגירת התיק, התנועה קוראת לראש הממשלה להכריז על נבצרות זמנית ולמשוך את ידו מענייני ניהול המדינה לפי סעיף 16(ב) לחוק יסוד: הממשלה הקובע כי ראש הממשלה יכול לפנות את מקומו זמנית כנבצר לתקופה של עד 100 ימים.

בזמן הזה אנחנו קוראים ליועמ”ש אביחי מנדלבליט למצות את ההליכים, כולל שימוע במידה שיוחלט על הגשת כתב אישום.

הגיע הרגע שנתניהו ייקח אחריות, יימנע מהכתמת הממשלה והמדינה כולה ויפסיק להשתלח במערכת אכיפת החוק שעליה הוא אמור להגן ויכריז על נבצרות זמנית מתפקידו עד שלא תתקבל החלטה!

אנחנו קוראים לכם להצטרף אלינו במאמץ משותף ולחתום על העצומה!

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ

הצטרפו עכשיו למאבק – חתמו על העצומה >>

15/02/2018

העצומה נפתחה

התנועה למען איכות השלטון בישראל שמה לה למטרה קידום ממשל איכותי יותר עבור אזרחי ישראל. התנועה רואה בדמוקרטיה אפקטיבית ומוגנת צורך חיוני, על אחת כמה וכמה במדינה צעירה כמדינת ישראל. במשך השנים התנועה הציבה עצמה כ”כלב השמירה” על שלטון החוק, על טוהר המידות ועל טובת הציבור.

עצומות אחרונות של התנועה לאיכות השלטון:

מנותקים נמאסתם! לא להעלאת השכר של הח״כים!

אז מה, לא רק שאתם מסרבים לכל יוזמה של קיצוץ במשכורת אתם מסרבים גם לכל יוזמה שתמנע את המשך השדרוג המטורף במשכורת שאתם מקבלים מדי שנה

מושחתים נמאסתם! הצטרפו אלינו למאבק בשחיתות!

הצטרפו אלינו למאבק בשחיתות! לא מדובר כבר בתיקי האלפים של ראש הממשלה, לא מדובר בשרים המורשעים בשוחד – שחוזרים לכהן באותו התפקיד, לא מדובר...

משאבי הטבע שלנו ולא של
הטייקונים

אנחנו מבהירים לראש הממשלה, לשרים, לחברי הכנסת ולכל הפקידים במשרד האוצר: לא הצבענו בבחירות האחרונות לא ליצחק תשובה ולא לאף טייקון אחר.

התנועה היא עצמאית, א-מפלגתית וקיימת שלא למטרות רווח.
מקורות המימון של התנועה הם דמי החבר של אלפי חבריה ותרומות פרטיות, וזאת על מנת לשמור על אי-תלות.

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

גלילה לראש העמוד