עצומה:

משאבי הטבע שלנו ולא
של הטייקונים

מספר חתימות:

16,923 / 25,000

לא לטייקונים

אנחנו מבהירים לראש הממשלה, לשרים, לחברי הכנסת ולכל הפקידים במשרד האוצר: לא הצבענו בבחירות האחרונות לא ליצחק תשובה ולא לאף טייקון אחר. הנבחרים חייבים לדאוג לאינטרסים של 8 מיליון אזרחים לפני שהם דואגים לכמה טייקונים. אזרחי ישראל לא מוכנים יותר להשלים עם המידור שלהם מן הזכויות הנלוות למשאבי הטבע ששייכים בראש ובראשונה להם ולא לאף אחד מהטייקונים.

כבר שנים מנצלים הטייקונים את משאבי הטבע שלנו, כבר שנים הם גורמים נזקים לאוצרות הטבע, כבר שנים הם משלמים תמלוגים אפסיים לעומת רווחים במיליארדי שקלים, כבר שנים הם צוברים כוח מונופוליסטי על חשבוננו, כבר שנים מתנערת המדינה מחובתה לשמור ולהגן על זכויות אזרחי ישראל במשאבי הטבע שלהם.

הגז הטבעי, אשלג בים המלח, פוספטים, מים מינרלים, חצץ ומחצבים אחרים ניתנו לבעלי ההון בנזיד עדשים – בזמן שבעולם גובים עשרות אחוזים תמלוגים מהתאגידים על משאבי הטבע, משלמים בישראל בין אפס לעשרה אחוזים וכך המדינה מתנערת מחובתה לאזרחים ומאפשרת לבעלי ההון לגרוף את הרווחים העצומים.

זה מאבק למען הדורות הבאים וגם למען הדור הנוכחי – בשעה שעל הציבור מוטלות גזירות כלכליות קשות, קופת המדינה מוותרת על מיליארדים רבים של שקלים – אנו דורשים כי המדינה תעשה את המוטל עליה ותבטיח כי כלל אזרחי ישראל ייהנו מפירותיהם של משאבי ארצם!

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ

הצטרפו עכשיו למאבק – חתמו על העצומה >>

25/06/2015

העצומה השיגה 15,000 חתימות!

05/07/2013

העצומה השיגה 1,000 חתימות!

01/06/2013

העצומה נפתחה

התנועה למען איכות השלטון בישראל שמה לה למטרה קידום ממשל איכותי יותר עבור אזרחי ישראל. התנועה רואה בדמוקרטיה אפקטיבית ומוגנת צורך חיוני, על אחת כמה וכמה במדינה צעירה כמדינת ישראל. במשך השנים התנועה הציבה עצמה כ”כלב השמירה” על שלטון החוק, על טוהר המידות ועל טובת הציבור.

עצומות אחרונות של התנועה לאיכות השלטון:

עבריינים מורשעים - לא בכנסת ובממשלה!

אנחנו, אזרחי ישראל, דורשים מהח"כים לתמוך בהצעת החוק שתרחיק מושחתים שהורשעו בשוחד מהכנסת והממשלה לצמיתות!

מנותקים נמאסתם! לא להעלאת השכר של הח״כים!

אז מה, לא רק שאתם מסרבים לכל יוזמה של קיצוץ במשכורת אתם מסרבים גם לכל יוזמה שתמנע את המשך השדרוג המטורף במשכורת שאתם מקבלים מדי שנה

מושחתים נמאסתם! הצטרפו אלינו למאבק בשחיתות!

הצטרפו אלינו למאבק בשחיתות! לא מדובר כבר בתיקי האלפים של ראש הממשלה, לא מדובר בשרים המורשעים בשוחד – שחוזרים לכהן באותו התפקיד, לא מדובר...

התנועה היא עצמאית, א-מפלגתית וקיימת שלא למטרות רווח.
מקורות המימון של התנועה הם דמי החבר של אלפי חבריה ותרומות פרטיות, וזאת על מנת לשמור על אי-תלות.

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

גלילה לראש העמוד