עצומה:

מפרקים את הריכוזיות!

מספר חתימות:

409 / 1,000

מספר חתימות:

409 / 1,000

זה לא דנקנר, זה לא פישמן, זה לא תשובה. זו השיטה – והגיע הזמן לשנות אותה!

שוב באה השעה להשמיע את קולנו, האזרחים. מול המומחים הגדולים, מול כלכלני משרד האוצר, מול הלוביסטים בכנסת ובעיקר מול הטייקונים, הגיע הזמן לומר בקול ברור – לא עוד. לא עוד פירמידות, לא עוד תספורות, לא עוד הטבות על חשבוננו, לא עוד התרשלויות של גופי הפיקוח שיובילו לוועדת החקירה הבאה. הגיע הזמן לשנות את השיטה, ולהפוך את כללי המשחק כדי שיגנו עלינו – ולא עליהם.

התנועה לאיכות השלטון פועלת כבר שנים לפירוק הריכוזיות, ורק בזכותכם הצלחנו להתקדם. נלחמנו להקמת ועדה לבדיקת התחרותיות במשק, לא הפסקנו עד שנחקק חוק הריכוזיות, ואנחנו ממשיכים להיאבק בכל כוחנו מול אלה שמשתמשים בפרצות של החוק כדי להמשיך ולשחק בכסף של כולנו. אבל זה לא מספיק.

גזר הדין של דנקנר הוא רק ניצחון קטן במערכה הזאת, שעוד רחוקה מלהסתיים. במרכז המערכה מתקיימת שיטה שמאפשרת לבעלי הון כמו דנקנר להחזיק את כל המשק עם פירמידות ענק בכיס הקטן שלהם, להריץ מניות בלי חשבון, לצאת להרפתקאות עם הלוואות עצומות ואפס כיסוי, ובעיקר – לעשות מה שבא להם עם מיליארדים מהפנסיה והחסכונות שלנו.

אם רוצים לשנות את המציאות הזו, חייבים לטפל בשיטה. הפגרה מסתיימת, נבחרי הציבור שלנו חוזרים לכנסת, ואנחנו דורשים מהם פתרונות מעשיים, עכשיו. לא דיבורים גבוהים ולא הבטחות. כדי שרכבת ההרים בהנהגת בעלי ההון תעצור בזמן, כדי שהפירמידות יפורקו אחת ולתמיד, חייבים מעשים בשטח. חוזרים ודורשים מחברי הכנסת – לתקן את הפרצה בחוק הריכוזיות כדי שיחול על חברות פרטיות, שותפויות וחברות זרות ולא רק על חברות ציבוריות. רוצים דוגמא? חלק מהחברות בקבוצת איי.די.בי. (זו שהייתה של דנקנר) הן חברות פרטית. חוק בלי שיניים, שלא חל על חברות כאלה, לא יצליח למנוע את המחדל הבא.

כדי שכל זה יקרה, לפני שיהיה מאוחר מדי, חייבים להפעיל לחץ. כל חתימה על העצומה תבהיר להם: תפרקו את הפירמידות, תשנו את השיטה, כי בכסף שלנו אסור להם לשחק.

Share on facebook
שתפו בפייסבוק
Share on whatsapp
שתפו בוואטסאפ

בלעדיכם – לא נוכל להמשיך במאבק 

הדרך היחידה שלנו לממן את המאבק נגד השחיתות היא הציבור. אתם הספונסורים שלנו – אין לנו שום טייקון. העלויות של המאבק הן גבוהות, מהאגרות של הגשת עתירות דחופות ועד אינספור שעות של עבודה מקצועית אל תוך הלילה לקראת הדיונים בבית המשפט והקמת אירועי מחאה ברחוב במאבק שיכול להתמשך ולהיגרר – אנחנו חייבים להיות מוכנים ללכת עד הסוף. רק אתם יכולים לתת לנו את החמצן הכלכלי שיאפשר לנו לעשות את זה.

 חתמו על העצומה >>

03/09/2018

העצומה נפתחה

עצומות אחרונות של התנועה לאיכות השלטון:

נתניהו - הכרז על נבצרות עד להחלטה בנוגע לכתב אישום בעניינך!

אנחנו קוראים לראשי מפלגות הקואליציה לגלות אחריות לציבור ולדרוש מנתניהו להכריז על נבצרות זמנית מתפקידו כראש ממשלת ישראל כל עוד אין החלטה האם להגיש כתב אישום נגדו!

לא נותנים לחוק ההמלצות לעבור!

אמסלם ושותפיו לקואליציה מתנהגים כבריונים התורנים תוך פגיעה כואבת באחד האיזונים והבלמים החשובים ביותר בתוך הליכי עבודתה של הכנסת. אנחנו קוראים לכם להצטרף אלינו במאמץ משותף למנוע מחוק ההמלצות לעבור!

משאבי הטבע שלנו ולא של הטייקונים

אנחנו מבהירים לראש הממשלה, לשרים, לחברי הכנסת ולכל הפקידים במשרד האוצר: לא הצבענו בבחירות האחרונות לא ליצחק תשובה ולא לאף טייקון אחר.

התנועה היא עצמאית, א-מפלגתית וקיימת שלא למטרות רווח.
מקורות המימון של התנועה הם דמי החבר של אלפי חבריה ותרומות פרטיות, וזאת על מנת לשמור על אי-תלות.

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

גלילה לראש העמוד