דורשים שרים נקיי כפיים עכשיו!

חתמו על העצומה להחלת כללי אתיקה על חברי הממשלה:

מספר חתימות:

3,761 / 5,000

למה לרופאים, עורכי דין, עובדים סוציאליים, שופטים, פסיכולוגים ואפילו לחברי כנסת יש קובץ של כללי אתיקה מחייבים – אבל לראש הממשלה, לשרים ולסגני שרים אין?

כמעט על כל אוחז משרה בעלת כוח והשפעה חלים כללי משמעת ואתיקה שבאים להסדיר התנהגות נאותה וראויה – אבל שרים וסגני שרים בממשלות ישראל מעולם לא החילו על עצמם קוד אתי.

כי מה המשותף להפרת הגבלות הקורונה, מינוי מקורבים וחלוקת ג׳ובים למשרות אמון בכירות, הפצת פייק ניוז ומידע לא אמין, שימוש לא ראוי ברכב השרד ובאבטחה הצמודה, ושימוש בקללות ובשפה לא-ראויה? על כל אלה, כמובן, לא ננקטו סנקציות נגד השרים.

כפועל יוצא מחסרונם של כללי האתיקה לחברי הממשלה – המשפט הפלילי הפך לחזות הכל. אבל אם לא הוגש כתב אישום – אז הכל בסדר? ממש לא! בחינת כל דבר בעייתי וכל עבירה אתית תחת משקפי הראי הפלילי מנמיכה את נורמות ההתנהגות שאנחנו מצפים מנבחרי הציבור שלנו. 

מסקנות אלה בדיוק עמדו בבסיס ההחלטה של ממשלת אולמרט להקים ועדה ציבורית, בלתי-תלויה ומקצועית שתגבש את כללי האתיקה לחברי הממשלה – ״ועדת שמגר״. בשנת 2008 הגישה הוועדה את המלצותיה לממשלה, לרבות כללי אתיקה שגיבשה שנועדו להסדיר את פעילות חברי הממשלה בכל התחומים הנוגעים לפן המוסרי-אתי שבפעילותם, ולהשיב את אמון הציבור בממשלה.

לצערנו, בשנים שלאחר מכן עשו ממשלות ישראל הכל כדי למסמס החלה של כללי אתיקה על עצמם, ובעשור האחרון כלל לא דנו בנושא.

ב-9 בנובמבר 2021 עתרנו לבג”ץ נגד היועמ”ש, ממשלת ישראל וראש הממשלה, בדרישה שיתייצבו ויסבירו מדוע לא מתקיים דיון בממשלה במסקנות ועדת שמגר וועדת נאמן לעניין גיבוש כללי אתיקה לחברי הממשלה, מסקנות שהוגשו לפני יותר מעשור – וכל ממשלות ישראל לא דנו בהן, על אף פניות חוזרות ונשנות.

הגיע הזמן לחזק את אמון הציבור בממשלה, ולהחיל על חברי הממשלה את נורמות ההתנהגות המצופות במעמדם הרם.

הגיע הזמן שהממשלה תשב לדון במסקנות ועדת שמגר, שמחכות על שולחנה למעלה מ-10 שנים, ותחיל על עצמה ועל כל הממשלות העתידיות את הכללים האתיים החסרים.

הגיע הזמן שראש הממשלה, שרים וסגני שרים בישראל יהיו כפופים לקוד אתי מחייב!

בלעדיכם – לא נוכל להמשיך במאבק 

הדרך היחידה שלנו לממן את המאבק נגד השחיתות היא הציבור. אתם הספונסורים שלנו – אין לנו שום טייקון. העלויות של המאבק הן גבוהות, מהאגרות של הגשת עתירות דחופות ועד אינספור שעות של עבודה מקצועית אל תוך הלילה לקראת הדיונים בבית המשפט והקמת אירועי מחאה ברחוב במאבק שיכול להתמשך ולהיגרר – אנחנו חייבים להיות מוכנים ללכת עד הסוף. רק אתם יכולים לתת לנו את החמצן הכלכלי שיאפשר לנו לעשות את זה.

שתפו בפייסבוק
שתפו בוואטסאפ

עצומות אחרונות של התנועה לאיכות השלטון:

דורשים לחקור את השחיתות בצוללות!

הגיע הזמן לחשוף את הקשר של רה״מ נתניהו לפרשה, שבאופן תמוה ביותר הוכרז כבר בשלב מוקדם מאוד של החקירה שהוא “לא חשוד” – למרות שאחר כך נחשפנו לפרטים רבים שמשנים את התמונה. אנחנו דורשים משופטי בג”ץ: אל תתנו לפרשת שחיתות חמורה כזו להיעלם בלי חקירה מקיפה וכוללת. לציבור הישראלי מגיעות תשובות!

נאשמים מחוץ לפוליטיקה!

מגיע לנו נבחרי ציבור ישרים ונקיי כפיים, שלא סרחו, מעדו או פשעו. החל משרים וסגני שרים ועד לנשיא ולראש הממשלה – על כולם מוטלת החובה לייצג את הציבור ללא אות קלון ומבלי שכתב אישום מכתים את עברם. הצטרפו אלינו לדרישה מחברי הכנסת – קדמו את הצעת החוק שתמנע מאלה עם עבר פלילי לייצג את הציבור.

דורשים ועדת חקירה ממלכתית לאסון מירון!

אנחנו קוראים לממשלת ישראל לגלות אחריות ולהודיע לאלתר על הקמת ועדת חקירה ממלכתית שתבחן בצורה בלתי תלויה את המחדלים שהובילו לאסון הקשה בהר מירון!

התנועה היא עצמאית, א-מפלגתית וקיימת שלא למטרות רווח.
מקורות המימון של התנועה הם דמי החבר של אלפי חבריה ותרומות פרטיות, וזאת על מנת לשמור על אי-תלות.

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

גלילה לראש העמוד