עצומה:

דורשים ועדת חקירה ממלכתית

לאסון הר מירון!

מספר חתימות:

3,584 / 5,000

אנחנו קוראים לממשלת ישראל לגלות אחריות ולהודיע לאלתר על הקמת ועדת חקירה ממלכתית שתבחן בצורה בלתי תלויה את המחדלים שהובילו לאסון הקשה בהר מירון!

בל״ג בעומר האחרון קיבלנו תזכורת מבעיתה לעובדה שהשחיתות הורגת – 45 הרוגים ומאות פצועים בהילולת הרשב”י, שהייתה אמורה להיות יום חג.

במשך שנים היו אינספור התרעות ותמרורי אזהרה. כל מי שהיה מעורב בארגון האירוע בהר מירון ידע שמדובר בסכנת נפשות ובפצצת זמן מתקתקת שעתידה להתפוצץ במוקדם או במאוחר. כבר ב-2008 התריע דו״ח מבקר המדינה על כשלים חמורים בניהול מתחם ההילולה, אך לא נעשתה שום הפקת לקחים משמעותית מהדו״חות. מאז התבטאו ח״כים ושרים רבים בעניין התחזוקה המחפירה והרשלנות המסוכנת בניהול אתר הקבר לאורך השנים, ואף התקבלו החלטות ממשלה בנוגע למתחם (לדוג׳ החלטה מס׳ 1009 מינואר 2016 והחלטה מס׳ 3886 מנובמבר 2011) – אבל כמעט אף החלטה לא יושמה, ההזנחה הפושעת נמשכה – והסוף הטראגי כבר ידוע.

בנוסף, לפי פרסומים, עשרות מיליוני ש”ח שהעבירה המדינה למשרד הדתות לשם ניהול האתר לא נותבו לטובת שיפוץ התשתיות במירון ולא אבטחו את המקום לפי דרישות המשטרה. במקום לקחת אחריות, המדינה הפקירה את האתר, ובשם אינטרסים פוליטיים צרים השרים אישרו פתיחה מלאה וחסרת כל אחריות של ההילולה, על חשבון בטיחותם וחייהם של המבקרים במקום.

  • מדוע החלטות ממשלה שונות לא יושמו?
  • לאן נעלמו תקציבים שהעבירה המדינה לשם תחזוקת האתר?
  • מדוע כולם עצמו עיניים לנוכח תמרורי האזהרה והתעלמו מהאסון הממשמש ובא?
  • כיצד נוכל למנוע את האסון הבא?

לציבור מגיעות תשובות לכל השאלות הללו – שאלות שיוכלו להיבחן בצורה בלתי תלויה רק באמצעות הקמת ועדת חקירה ממלכתית. הצטרפו אלינו לדרישה משרי הממשלה להודיע על הקמת ועדת חקירה ממלכתית בלתי-תלויה – רק כך ניתן יהיה לברר את כל המחדלים והתקלות שהובילו לאסון הקשה, למצות את הדין עם האחראים למותם של 45 בני אדם, להשיב את אמון הציבור ברשויות ולהבטיח שאסון דומה לא יתרחש!

בלעדיכם – לא נוכל להמשיך במאבק 

הדרך היחידה שלנו לממן את המאבק נגד השחיתות היא הציבור. אתם הספונסורים שלנו – אין לנו שום טייקון. העלויות של המאבק הן גבוהות, מהאגרות של הגשת עתירות דחופות ועד אינספור שעות של עבודה מקצועית אל תוך הלילה לקראת הדיונים בבית המשפט והקמת אירועי מחאה ברחוב במאבק שיכול להתמשך ולהיגרר – אנחנו חייבים להיות מוכנים ללכת עד הסוף. רק אתם יכולים לתת לנו את החמצן הכלכלי שיאפשר לנו לעשות את זה.

שתפו בפייסבוק
שתפו בוואטסאפ

עצומות אחרונות של התנועה לאיכות השלטון:

נאשמים מחוץ לפוליטיקה!

מגיע לנו נבחרי ציבור ישרים ונקיי כפיים, שלא סרחו, מעדו או פשעו. החל משרים וסגני שרים ועד לנשיא ולראש הממשלה – על כולם מוטלת החובה לייצג את הציבור ללא אות קלון ומבלי שכתב אישום מכתים את עברם. הצטרפו אלינו לדרישה מחברי הכנסת – קדמו את הצעת החוק שתמנע מאלה עם עבר פלילי לייצג את הציבור.

אין מנדט לנאשם במשפט!

כבוד הנשיא, אזרחי ישראל הכריעו בבחירות נגד כהונתו של נאשם בפלילים כראש ממשלה. אזרחי ישראל רוצים ראש ממשלה שמעל ראשו לא מרחפת עננת שחיתות כבדה ושלושה כתבי אישום חמורים. כבוד הנשיא, זה בידיים שלך. אל תתן לנאשם בפלילים מנדט להרכיב ממשלה. עדיף להתפטר.

דורשים לחקור את השחיתות בצוללות!

הגיע הזמן לחשוף את הקשר של רה״מ נתניהו לפרשה, שבאופן תמוה ביותר הוכרז כבר בשלב מוקדם מאוד של החקירה שהוא “לא חשוד” – למרות שאחר כך נחשפנו לפרטים רבים שמשנים את התמונה. אנחנו דורשים משופטי בג”ץ: אל תתנו לפרשת שחיתות חמורה כזו להיעלם בלי חקירה מקיפה וכוללת. לציבור הישראלי מגיעות תשובות!

התנועה היא עצמאית, א-מפלגתית וקיימת שלא למטרות רווח.
מקורות המימון של התנועה הם דמי החבר של אלפי חבריה ותרומות פרטיות, וזאת על מנת לשמור על אי-תלות.

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

גלילה לראש העמוד