עצומה:

לא ניתן למבקר לוותר

על המאבק בשחיתות!

מספר חתימות:

8,918 / 10,000

מספר חתימות:

8,918 / 10,000

לא ניתן למבקר לוותר על המאבק בשחיתות!

אנחנו מקדימים תרופה למכה. עם פרסום הידיעות על כוונת מבקר המדינה החדש, מתניהו אנגלמן, לסגור את האגף הייעודי למאבק בשחיתות השלטונית – אנחנו קוראים לציבור להשמיע את קולו. קול ברור וחזק שיראה למבקר החדש שלציבור אכפת מהמאבק בשחיתות בצמרת השלטונית. שהשחיתות לא הפכה לדבר שבשגרה, שאנחנו מזהים את המחלה ודורשים למנוע את התפשטותה במקום להוריד את הרגל מהגז!

למי שפספס, תקציר הפרקים הקודמים: בימים האחרונים עולים פרסומים על כוונתו של אנגלמן לסגור את “האגף לתפקידים מיוחדים”, אגף שהוקם למען מטרה אחת ברורה – לשמור על טוהר המידות של השלטון. בימים אלו, כשבמקום להתבייש על דבר קיומה, השחיתות דווקא מרימה את ראשה, לנו אין ספק שסגירת האגף תסב נזק משמעותי למאבק של המבקר, ושל כולנו, בשחיתות השלטונית. מעבר לכך שסגירת האגף נוגדת את חוק היסוד: מבקר המדינה, שדורשת מהמבקר לבחון את טוהר המידות של השלטון, חשוב אפילו יותר המסר שהציבור מקבל. אם למבקר לא אכפת מהמאבק בשחיתות, אז למי כן? אם מי שהופקד בידיו המאבק לשמירה על טוהר המידות מחליט לנטוש את הסירה, ברור לכולנו שהסירה הזאת תטבע, ושחיתות תהפוך לדבר שבשגרה.

אחד מתפקידי המבקר הוא למגר את השחיתות, עם סגירת האגף, בלי להעביר את האחריות לאף אגף אחר, תפקיד מי זה יהיה?! על המבקר לבצע ביקורת עצמאית, ללא התערבות וללא מורא! להוקיע מהשלטון את כל מה שרע – גם את השחיתות, אם לא בעיקר. אנחנו פועלים כבר שנים וככה גם נמשיך לשמור על שומרי הסף, מילוי תפקידם וסמכויותיהם – אנגלמן, אל תיתן יד לאוזלת היד במאבק בשחיתות! כרגע עוד מדובר בכוונה שטרם בוצעה – וזה הזמן שלך למנוע את קיומה. אל תיתן לתפקיד כל כך חשוב להישכח, מגר את השחיתות – כאן ועכשיו! לפני שלא נוכל לעצור את המדרון החלקלק.

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ

בלעדיכם – לא נוכל להמשיך במאבק 

הדרך היחידה שלנו לממן את המאבק נגד השחיתות היא הציבור. אתם הספונסורים שלנו – אין לנו שום טייקון. העלויות של המאבק הן גבוהות, מהאגרות של הגשת עתירות דחופות ועד אינספור שעות של עבודה מקצועית אל תוך הלילה לקראת הדיונים בבית המשפט והקמת אירועי מחאה ברחוב במאבק שיכול להתמשך ולהיגרר – אנחנו חייבים להיות מוכנים ללכת עד הסוף. רק אתם יכולים לתת לנו את החמצן הכלכלי שיאפשר לנו לעשות את זה.

 חתמו על העצומה >>

עצומות אחרונות של התנועה לאיכות השלטון:

לא לחקיקה אנטי דמוקרטית!

מיד עם סיום הבחירות, החלו השותפים האופציונליים לקואליציה לקדם חוקים שמהווים איום על הדמוקרטיה הישראלית: חוק החסינות, החוק הצרפתי, פסקת ההתגברות, ועוד. אבל אנחנו לא ניתן לחקיקה אנטי-דמוקרטית לעבור! הכנסת היא לא עיר מקלט לעבריינים!

דורשים ועדת חקירה בפרשת הצוללות!

אלפי סימני שאלה מרחפים באוויר, שינויי גרסאות, טענות מתנגשות, נתונים חדשים ומרעישים – הגיע הזמן לשים סוף לפרשה שמהווה איום אמתי על ביטחון מדינת ישראל ותושביה. לא נותרה אף ברירה מלבד הקמת ועדת חקירה ממלכתית בפרשת הצוללות!

עבריינים מורשעים - לא בכנסת ובממשלה!

שוב ושוב אנחנו רואים שמושחתים, עבריינים מורשעים, אנשים שללא בושה גנבו מהכיס של הציבור, מתכננים את שובם לחיים הציבוריים, לשלטון – חייבים לשים לזה סוף! הגיחע הזמן להעביר בכנסת את "חוק הקלון".

התנועה היא עצמאית, א-מפלגתית וקיימת שלא למטרות רווח.
מקורות המימון של התנועה הם דמי החבר של אלפי חבריה ותרומות פרטיות, וזאת על מנת לשמור על אי-תלות.

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

גלילה לראש העמוד